Nepokoj pri pohľade na Máriu s pozitívnym tehotenským testom?

Autor: Miroslav Hovančík | 15.12.2011 o 23:07 | (upravené 15.12.2011 o 23:37) Karma článku: 10,09 | Prečítané:  2790x

Ostatný billboard anglikánskeho cirkevného spoločenstva známeho pod názvom „St Matthews-in-the-City“ z Aucklandu na Novom Zélande – zobrazujúci Pannu Máriu s pozitívnym tehotenským testom – sa snaží povedať, že Vianoce sú „o skutočnom dieťati a o skutočnej matke“.


Ostatný billboard anglikánskeho cirkevného spoločenstva známeho pod názvom „St Matthews-in-the-City“ z Aucklandu na Novom Zélande – zobrazujúci Pannu Máriu s pozitívnym tehotenským testom – sa snaží povedať, že Vianoce sú „o skutočnom dieťati a skutočnej matke“.

 

Ale tak ako predchádzajúce billboardy od progresívne ladeného kresťanského spoločenstva z centra Aucklandu, aj tento pravdepodobne vyvolá reakcie iných kresťanských denominácií.

 

Billboard uzrel svetlo sveta 13. decembra a mal by zostať pred chrámom sv. Matúša v meste Aucklande až do sviatku Božieho narodenia 25. decembra.

 

Rovnako ako v minulosti naším zámerom je vyhnúť sa sentimentalizmu, banalizovaniu, niečomu prehliadnuteľnému a vniesť trochu iskriacich myšlienok a diskusie do kresťanských spoločenstiev. Tento rok sa o to pokúšame obrazom bez slov. Pozývame vás pouvažovať nad tým, aký nadpis by ste mu dali,“ hovorí toto cirkevné spoločenstvo na svojej internetovej stránke.

 

Vikár Glynn Cardy vraví, že sa zatiaľ stretli len s pozitívnymi komentármi na adresu výjavu na billboarde, taktiež i na ich stránke na Facebooku a dúfa, že negatívnych reakcií bude čo najmenej.

 

Nemyslím si, že je to nejako mimoriadne kontroverzné. Myslím, že upriamuje pozornosť a povzbudzuje ľudí k tomu, aby premýšľali o skutočnom význame Vianoc. Na to, že Vianoce nie sú o Santovi a vianočných ozdobách, sú o skutočnom dieťati.“

 

Myslím si tiež, že Máriin šok pri zistení, že je tehotná, nehľadiac na to, ako kto vníma to, či mala nejaké božské vnuknutie alebo nie, je šokom mladej slobodnej devy, takej, aké boli v tých dňoch mnohé …. a ktorá cíti obmedzené prostriedky na živobytie a v tom spočíva celé jej znepokojenie. A myslím si, že úzkosť a znepokojenie sa v dnešnej dobe lepí na mnohých z nás, nielen v súvislosti s tehotenstvom, ale aj v súvislosti s nedostatkom peňazí, prostriedkov alebo pevného zdravia.“

 

Rád by som povzbudil ľudí, aby boli prívetiví a súcitní a tolerantnejší s tými, ktorí sa od nich odlišujú.“

 

 

zdroj http://www.stmatthews.org.nz/index.php

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficovi nestačila porážka Danka, potreboval ho úplne zosmiešniť

Čo by Fico nesmel urobiť, ak by postupoval podľa ústavy.

SVET

Minúta po minúte: Mexiko ničí ďalšie zemetrasenie, má už 248 obetí

Zabíjali padajúce budovy, medzi obeťami sú aj deti.

KOMENTÁRE

Zosmiešnil Trump seba či rovno Ameriku?

Lídri Činy, Ruska a Nemecka si Trumpovu reč v OSN neprišli ani vypočuť.


Už ste čítali?